GYÜMI
Könnyű és vidám családi memóriajáték
SZERZŐ: SZÖLLŐSI PÉTER – vagabund kiadó
GRAFIKA: FEYÉR ÁKOS
A GYÜMI egy varázslatosan egyszerű, szórakoztató, vidám és egyben ravasz kártyajáték az egész család számára. A játékosok célja az, hogy a gyümölcsöket okosan gyűjtögetve minél több pontot szerezzenek. Ehhez mindössze jó megfigyelőkészségre és megbízható memóriára lesz szükség, mivel minden sorozatból csak a legfelső kártyalapot fogjuk látni az egész játék folyamán!
A játékszabály elsajátítása mindössze egy perc, majd játszhatjuk ketten (elmebajnokság), de akár 6-7-8 játékossal is (vidám partijáték), a játék a játékosok számától függően más-más játékélményt nyújt.
A GYÜMI egy könnyű, gyors, de meglepően érdekes és hasznos magyar fejlesztésű kártyajáték, mely készség- és memóriafejlesztő is egyben. Már a hatéveseknek is sikerélményt nyújt (mivel csak egytől ötig kell ismerni a számokat), mert ebben a játékban a legkisebbek is valóban le tudják győzni a felnőtteket!
A GYÜMI sorozat nem egy hétköznapi kártyajáték, szórakoztat, elgondolkodtat és megtanít jó döntéseket hozni és valószínűséget számolni! Ezért is kedvelik olyan sokan, főleg a 9-12 éves korosztály és a felnőttek. Mivel a tinik sokkal jobban tudnak mindent, mint mi, ők majd később szeretik meg a játékot.
A játék sokszor újrajátszható, kicsi, agyafúrt, szórakoztató és mindig máshogyan lehet eljutni a győzelemhez, jól működik több játékos esetén is. Kell ennél több?
…és a maximális 66 pontot elérni (legalább három-négy játékos esetén) nem könnyű, erre csak a bajnokok képesek…:-)
A játék 120 db szépen megrajzolt gyümölcskártyát tartalmaz, melyek okos és megfontolt gyűjtögetésével, lerakásával és eldobásával a könnyed szórakozás és bosszankodás mellett a gyermekeink észrevétlenül fejlődnek és okosodnak is egyben.
TARTALOM:
120 db játékkártya (20 db szamóca, 20 db alma, 20 db barack, 20 db szilva, 20 db körte, 20 darab szőlő).
Mindegyik gyümölcskártyát 1-től 5-ig számoztuk be, és minden egyes lapból 4 teljesen egyforma van a pakliban.
1 db játékszabály
Ha további információkra lenne szükséged (angol, német vagy akár francia nyelvű szabály további képek és érdekességek a játékról) vagy ha csak értékelni szeretnéd a játékot, ha kíváncsi vagy arra, hogy mások hogyan értékelték a GYÜMIT, mit gondolnak róla, szeretnek-e vele játszani, vagy csak egyszerűen tényleg jó játék-e? – a világ legnagyobb társasjátékos oldalán megtalálod: BOARDGAMEGEEK
BGG – KLIKK!
Meglepetésre a franciák is felfedezték a játékot, az ország legnagyobb társasjátékos oldalán a TRIC TRAC-on is írtak róla egy pozitív értékelést (GYÜMI – Add ide a szamócámat!), majd készítettek egy félórás vidám hangulatú bemutatót is! A LUDOVOX társasjátékos újságban is értékelték és a HANABI-hoz hasonlítják, egy kis túlzással…:-)
De itthon is egyre több visszajelzést kap a Gyümi, olvashatunk róla a JEM magazinban (2014.09 havi számban), a Húzópakli blogon, vagy akár a Holtidő blogon!
További érdekesség, hogy szűkebb környezetünkben Gyümi-versenyeket rendeztünk öt iskolában, ahol nagy meglepetésünkre több, mint 500 tanuló indult a versenyeken! Mindenki jól érezte magát, nagy élmény volt mindannyiunknak! Köszönjük a résztvevőknek és az iskoláknak!
Néhány vélemény és gondolat a játékról, amit a fiatalok megosztottak velünk:
– Tök jó játék, csak béna a grafikája… – 7. osztályos fiú, aki így vette rá a többieket, hogy játszanak néhány kört
– Nagyon szeretjük a Gyümit! Kár, hogy gyorsan vége van! – 5. osztályos fiú
– A bácsi találta ki a Gyümit? De hogy? – 2. osztályos lány
– Nem szeretem a memória játékokat, de ez jó! – 4. osztályos lány
– A 66 pont már háromszor megvolt! Nem túl nehéz… – 6. osztályos fiú, aki ennek ellenére elég gyorsan kiesett…:-)
…a legjobb mégis az volt, amikor dec. 31.-én kora délután felhívott egy szülő, hogy itt van Békéscsabán, és hol tudna venni Gyümit, mert a fia szilveszter éjszakáján is azzal szeretne játszani a nagymamánál…:-)
És úgy látszik, nem csak mi szeretjük a játékot, a nemzetközi PIATNIK játékkiadó cég is fantáziát látott a játékban, így most már ők adják ki ezután a Gyümit FRUIT MIX néven, de nemcsak itthon, hanem szinte egész Európában kapható! Hurrá!
Megjelentünk a Magyar Televízióban is (MTV1), a tudósítás apropója az volt, hogy a Gyümi megjelent az európai boltok polcain is!
Bekerültünk a Gyümi kártyajátékkal a Kecskeméti TV hírei közé is – a szokásos évi Gyümi Géniusz versenyről tudósítottak, ahol több mint 100 diák játszott egyszerre:
A Gyümiről (Fruit Mix) az ország egyik legismertebb és legelismertebb társasjáték bemutató bloggere, Szekeres Ferenc (d3meeples – …avagy hogyan lepték el lakásunkat kisebb-nagyobb méretű, mindenféle feliratú, borítójú dobozkák…) is készített egy kis, MAGYAR nyelvű videót – rövid, frappáns és részletes szabálymagyarázattal:
És a GYÜMIT a világ egyik legismertebb és legelismertebb társasjáték-guruja, Tom Vasel (Dice Tower) is kipróbálta, játszott vele és készített egy kis videót a játékunkról. A felvételnek az az érdekessége, hogy a GYÜMI az első magyar fejlesztésű és kiadású társasjáték Magyarországon, amelyet alkalmasnak talált a “mester” arra, hogy foglalkozzon vele:
Hogyan játszunk a Gyümivel?
Nagy kincs egy kis dobozban!
A játék Monsieur Phalnak (Tric Track – Franciaország) is tetszett…:-)
…és Tom Vaselnek (Dice Tower – USA) is:
És itt a nemzetközi kiadás is az eddigi legsikeresebb fejlesztőjátékunkból (Gyümi – Fruit mix), de közben újabb országok jelentkeztek be, hogy szeretnék ők is kiadni a Gyümit…:-) – az ötlet nem ismer határokat!
…és készül az IOS verzió telefonra is, csak egyszemélyes, különlegesen ravasz játékmódokkal: